Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Lennart Meri Veelinnurahva rahastu stipendiumi sai Nikolai Kuznetsov

PRESSITEADE
MTÜ FENNO-UGRIA ASUTUS
29.10.2009

Lennart Meri Veelinnurahva rahastu nõukogu otsustas anda 5000 krooni suuruse stipendiumi Eestis elavale komi rahvusest keeleteadlasele Nikolai Kuznetsovile.

Nikolai Kuznetsov on esimene Veelinnurahva rahastu stipendiaat. Ta pälvis stipendiumi rahastu nõukogu otsuse alusel.

Kuznetsov on kaitsnud Tartu Ülikoolis nii bakalaureuse- kui magistrikraadi. Viimase viie aasta jooksul on ta avaldanud 25 teaduslikku publikatsiooni ja esinenud ettekandega 22 konverentsil.

Ta on koostanud komi-ungari sõnaraamatu ja kaheköitelise komi rahvaluule kogumiku Paul Ariste kogutud materjalidest, tõlkinud komi keelde Arvo Valtoni ja Betty Alveri luulekogud, loonud komikeelset arvutisõnavara ja osalenud rahvusvahelises projektis EUROPHRASE.

Eesti folkloristi Mare Kõiva sõnul on Kuznetsovi näol tegemist väga helge ja andeka keele- ja kultuurisaadikuga, kes on palju kaasa aidanud soome-ugri kultuuride omavahelisele lähendamisele ja tutvustamisele.

Lennart Meri Veelinnurahva rahastu on asutatud Eesti keeleteadlase Tõnu Seilenthali poolt 2007. aastal eesmärgiga jäädvustada väljapaistva riigimehe ja soome-ugri rahvaste uurija mälestust ning toetada noorte loomingulist ja üldkasulikku tegevust soome-ugri rahvaste hüvanguks.


Lisateave:
Tõnu Seilenthal
Lennart Meri Veelinnurahva rahastu nõukogu liige
56605418
tonu dot seilenthal at ut dot ee

Lennart Meri Veelinnurahva rahastu