Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Karjala kongress muutub mitteametlikuks

27.11.2015

Tuntud karjala ühiskonnategelane, Karjala kongressi eesistuja  Anatoli Grigorjev on  ilma jäänud organisatsioonist, mille nimega on seotud mitmed poliitilised avaldused ja suisa rahvusvahelised skandaalid, sest  Venemaa justiitsministeerium on Karjala kongressi välja arvanud riiklikust mittetulundusühingute registrist. Meediale edastatud kommentaaris selgitasid ametnikud, et antud otsus on tingitud maksutalituse nõudmistest ning seotud esitamata jäänud majandustegevuse aruannetega.

“Meie organisatsioonil polegi majanduslikku tegevust,” väitis omakorda Anatoli Grigorjev. “Kuid me ei kavatse ministeeriumi otsust edasi kaevata ega oma organisatsiooni uuesti registreerida. See on tühine formaalsus. Karjala kongress jätkab oma tegevust ilma ametlikku staatuseta,” ütles Grigorjev.

Viimastel kuudel on Karjala kongressi liider teravalt kritiseerinud vabariigi juhtkonda ning süüdistanud avalikult  Karjala vabariigi juhti Aleksander Hudilainenit põlisrahvaste huve kitsendavas  poliitikas. Nende avalduste pärast ei lubatud Grigorjevit oktoobri lõpus järjekordsele vabariigi juhi juures tegutseva karjalaste, soomlaste ja vepslaste nõukogu istungile, kuigi Grigorjev oli selle konsultatiivkogu üks asutajatest.

Allikas: finugor.ru