Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Põhjarahvaste Instituut tähistab 85. aastapäeva

26.11.2015

Peterburis tegutsev Põhjarahvaste Instituut tähistab juubelit: unikaalne etnokultuurikeskus saab sel aastal 85 aastaseks. Neenetsid ja tšuktšid õpivad seal emakeelt ning handid saavad teada oma rahvakommetest. 

Tänapäeval  õpetatavad ja õpivad instituudis  valdavalt põhjarahvaste asuaaladelt pärit inimesed. Põhjarahvaste Instituudi direktor Arkadi Gašilov on ise väikesesearvulisest sölkupi rahvusest ning pühendanud kogu elu oma rahva traditsioonide ja keele uurimisele ja õpetamisele. 

“See on ainulaadne keskus Venemaal ja ilmselt ka kogu maailmas, kus põhjamaine intellekt on niivõrd tugevalt akumuleerunud ning kus on meie rahvuskultuurid on nii eredalt esindatud,” ütleb Gašilov. Instituudi juurde kuulub muuseum, kus eksponeeritakse rahvarõivaid, muusikanäiteid

Põhjarahvaste Instituut on Venemaa Hertzeni nimelise pedagoogilise ülikooli allüksus. Hetkel õpib seal  ligi 300 tudengit. Nende hulgas on palju põlisrahvaste järeltulijaid, kelle valikut on mõjutanud asjaolu, et vanavanemad kuulusid põlisrahvaste hulka,  Suurim osa instituudi vilistlastest pöördub õpingute järel kodukohta tagasi.

Allikas: finugor.ru